Ontdek de wilde vrouw in jezelf
In vijf bijeenkomsten van 2,5 uur maak je door middel van schrijfopdrachten kennis met de wilde vrouw in jezelf. In contact komen met de wilde vrouw in jezelf, is worden wie je in wezen bent. Met 'wild' bedoel ik niet grenzeloos, ongeremd of onbeheerst. Een wilde vrouw valt samen met haar ware natuur en volgt de stem van haar intuïtie.De moderne vrouw is voortdurend druk met het in de lucht houden van verschillende schotels. Ze wordt geleid door de drang naar perfectie en door prestatiedwang. Ze is niet langer vertrouwd met haar vrouwelijke intuïtie en luister niet meer naar de signalen van haar lichaam. Ze klaagt over vermoeidheid, voelt zich onzeker, Ze is het contact verloren met de wilde vrouw in zichzelf! Clarissa Pinkola Estẻs zegt het zo in haar opus magnum: “De ontembare vrouw als archetype in mythen en verhalen” (Brecht, 9e druk, 1999);“Een wilde vrouw is robuust, boordevol levenskracht, levengevend, bewust van haar lijf, inventief, loyaal en creatief. De wilde natuur is intuïtie, de scherpe luisteraar, het trouwe hart, innerlijke aanschouwing, je eigen cycli vinden, ontdekken wat bij je hoort, met waardigheid vooruitgaan en zo bewust blijven als mogelijk is. De wilde natuur vergroot de vrouwelijkheid en het vermogen zich zelfverzekerd in de buitenwereld te bewegen” (18-23).
In vijf keer 2½ uur kan ik je niet transformeren in een wilde vrouw. Doel van deze vijf bijeenkomsten is wel een kennismaking met de wilde vrouw in je. Ik geef je schrijftechnieken, die je kunnen helpen op het kennismakingstraject. Voel je vrij te schrijven, luister naar wat er in je verborgen ligt en laat je verrassen. Grammatica en zinsbouw zijn niet belangrijk, mooie zinnen evenmin. Je geeft zelf betekenis aan je teksten. De andere deelnemers onthouden zich van enig commentaar. Laat je verrassen! En nog even dit: het is geen (vervanging van) therapie of coaching. De cusrsu wordt gehouden in Rhenen en Wijk bij Duurstede (bibliotheek)
Opbouw en kosten Rhenen Deze cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten. Groepsgrootte max. 4 deelnemers. Adres: Majoor Jacomettiweg 19, 3911 BP Rhenen. De cursustijden zijn op donderdagavonden: van 20.00 tot 22.30 uur. Data: 8 en 22 maart, 5, 19 en 26 april. Kosten: € 175,- (incl. 19% BTW en koffie/thee). Aanmelden via CONTACT of telefonisch: 06 - 206 332 03.
Wijk bij Duurstede Op donderdagochtenden in de bibliotheek van Wijk bij Duurstede. Tijden van 09.30 - 12.00 uur. Data: 19 januari, 2 en 16 februari, 1 en 15 maart. Maximaal 6 deelnemers. Adres bibliotheek: Karel de Grotestraat 61, 3962 CK - Wijk bij Duurstede. Kosten € 150,- (incl. 19% BTW). Aanmelden via CONTACT of telefonisch: 06 -206 332 03. |